Tüy Topaklarına Son: Trixie Malt Macunu

Kediler titiz hayvanlardır.Gün içinde defalarca kendilerini yalarak temizlerler.Yalama sırasında dökülen tüyleri yutularak mide ve bağırsaklarda birikirler.Mide de biriken tüyleri dönem dönem kusarak çıkartırlar.Çıkartamadıkları tüy yumakları ise sindirim sistemi salgıları ve gıda partikülleriyle birleşerek, trikobezoar adı verilen tüy topağının yapısından daha sert bir yapıyı oluşturur.Oluşan bu yapı kedinizin bağırsaklarını tıkayarak ölümüne bile neden olabilir.

Oysa ki tüy yumaklarından kurtulmanın kedinizin çok seveceği bir çözümü vardır.Malt Macunu!

Malt Macunu kedinizin tüy topaklarını kolayca doğal yollardan atmasını sağlarken kedinizin bağırsaklarının çalışmasını böylece kabızlık sorunun da önüne geçmektedir.Böylece kediniz tüy topaklarını dışkıyla atacak ve kedinizin kusmuklarını halının üzerinden temizlemek zorunda kalmayacaksınız.

Çeşitli markaların malt macunları olmasına karşın kedilerim tercihi Trixie Malt Macunu .O kadar severek tüketiyorlar ki tüy topağı sorununu çözmesinin yanısıra onlar için ödül oluyor.Her malt macunu lezzet olarakta farklı olduğu için diğer markalara ait ürünler kedilerim tarafından Trixie Malt Macunu kadar sevilmedi.

trixie malt macunu

 

Neden Trixie Malt Macunu?

  1. Farklı markaların malt macununu denediğimizde o kadar iştahlı tüketmediler.
  2. Trixie birçok ürününden memnun kaldığım güvenilir ve kaliteli bir Alman Markası olması
  3. Farklı markalara ait denediğimiz malt macunlarının katılaşıp kullanışsız bir hale gelmesine karşın Trixie malt macununda böyle bir sorun olmaması.
  4. İmmünoglobin ve prebiyotik içeren bağışıklık sistemini ve sindirim sistemini güçlendiren özellikte bir çeşidi ve Peynir aromalı biotin içeren bir çeşidinin olması.

Kullanımı Nasıl?
Ürün 100gr ve 240 gr lık iki farklı tüp şekilde ambalajda satılmakta.Kısa tüylü kedilere günlük olarak 1cm kadar uzun tüylü kedilere ise iki katı verilebilir.Benim kedilerim tüpten direkt yalarak tüketiyorlar.İsterseniz konserve mamanın içine karıştırarak da tüketmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Mutlu ve Patili Günler Dileğiyle
Safkan Patiler Ailesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.