Scottish Fold Yavru Kedi Fiyatları

İnsanların en çok merak etikleri konulardan birisi scottish fold yavru kedi fiyatlarının neye göre değiştiğidir.

Öncelikle fiyata bakarak kedinin safkan scottish fold olduğunu anlamanız mümkün değildir. Yüksek ücretler safkan olduğu anlamına gelmediği gibi daha uygun ücretlerde kırma olduğunu düşünülmemelidir.Fiyatlar yetiştiricinin kendi tasarufundadır.

beyaz scottish fold fiyatları

Nadir renklerde bulunan ırk özelliklerini daha iyi gösteren yavruların fiyatları standart yavrulara göre bir miktar daha yüksek olmaktadır.Ayrıca yavrunun cinsiyeti, tüy rengi, kulak yapısı gibi görünüşüyle ilgili özellikleri scottish fold kedilerin fiyatını değiştirmektedir.

Secereli kedilerin fiyatları seceresiz kedilere kıyasla daha yüksektir.Secereli yavrular için dernek kayıtlı olmak gerekmektedir.Derneklerin yıllık aidat ücretlerini ödemek, Yetiştirici belgesi, Anne ve Baba Kedilerin Secere belgesi, Batım Kaydı belgesi,Yavruların her biri için secere belgeleri,Cattery açma belgesi gibi bir çok belge için masraf yapılmaktadır. Ayrıca kedi showları ve yarışmaları da masraflıdır.

Veteriner Masrafları kedilerin fiyatını artırmaktadır. Yıllık aşılar, parazit tedavileri ve bunun dışında zorunlu operasyonlar tıpkı bizler gibi onların da ufak tefek sağlık problemleri ekstra giderlere neden olmaktadır.

Scottish Fold yavru kedi ücretleri

Kullanılan Premium kalitede mamalar, vitaminler, ek besinler maliyeti artırmaktadır.

Yavruların doğduğu mevsim yani çok sayıda yavru kedinin olduğu dönem yavruların ücretleri bir miktar düşmektedir. Yavruların yaşları büyüdükçe de bir miktar fiyat değişimi olmaktadır.

Ev ortamında bakılan bakım ve sağlık giderlerine harcama yapılan kedilerin fiyatlarının yurtdışından kaçak olarak getirilen kötü şartlarda barındırılan kedilerin ücretlerinden daha fazla olması takdir edersiniz ki gayet normaldir.

Güncel Scottish Fold Yavru Sahiplendirme İlanlarımızı Takip Etmek için Tıklayın!

Scottish Fold Yavru Kedi Fiyatları” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.