Kedi Sahiplenmek mi İstiyorsunuz?

Merhaba Sevgili Pati Severler ;

Bu yazı, Patili dostlarımızın bir hevesle sahiplenilip mağdur olmaması için hazırlanmıştır.Değerli zamanınızı okuyarak harcadığınız için minik dostlarımız adına teşekkür ederiz 🙂

 

Sahiplendiğiniz pisiciğin günlük olarak bakımını yapabilecek ve sevgi ihtiyacını karşılayabilcek misiniz?

Hastalık , doğum gibi özel durumların dışında patili dostunuz aslında sizden çok şey beklemiyor. İstediği zaman ulaşabileceği mama ve su, günlük olarak temizlenmiş kedi kumu ve koşulsuz sevgi… Bunları ona verebileceğinize inanmıyorsanız lütfen bir canlının sorumlulugunu almayın!

Kediler yapıları itibariyle evlerine bağlı canlılar çok sık seyehat ediyorsanız onunla ilgilenebilecek misiniz veya bakımını yapabileceğine güvendiğiniz birileri var mı?

Günlerce onu evde yalnız başına bırakmayın.Siz yokken onunla ilgilenebilecek bir aile bireyiniz, arkadaşınız yoksa güvenilir bir pet oteli bulmaya bakın.Siz yokken sizi özleyeceğini unutmayın, ona ayrıcak vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız lütfen bir canlının sorumlulugunu almayın!

Ailenizdeki diğer bireyler kedi sahiplenmenize sıcak bakıyor mu?

Siz evinizi tüylü bir dostla paylaşmayı çok istiyor olabilirsiniz.Ya ailenizin diğer bireyleri? Evin istenmeyen bir üyesi olmak patili dostunuzun psikolojisine hiç iyi gelmeyecek. Lütfen ailenizdeki herkesi ikna etmeden bir canlının sorumlulugunu almayın!

Evlilik, yeni doğan bir bebek ve ya yurtdışına yerleşme gibi durumlarda kediniz ne olacak?

Bakamazsam sokağa salarım diye düşünüyorsanız lütfen bir canlının sorumlulugunu almayın!

Bir kedinin maddi olarak sorumlulugunu alabilcek misiniz?

Kedi bakmanın maddi olarak ne kadar sorumlulugu olabilir diyorsanız.Masraflarını mama ve kedi kumundan ibaret sanıyorsanız lütfen kedi sahiplenmekten vazgeçin.Kediler sevimli birer peluş oyuncak değiller, bizler gibi canlılar ve evet hastalanıyorlar.Veteriner masraflarına ayıracak bir bütceniz yok ise lütfen bir canlının sorumlulugunu almayın!

Kediniz hastalanırsa?

Sevimli minik yavrunuz büyüyecek, yaşlanacak bu süreç içersinde belki de defalarca hastalanacak. Bir canlıyı sahiplenirken ekstra masraf yapmanız ve ilgi göstermeniz gereken bir çok duruma hazırlıklı olmanız gerekiyor.O hastalandığında onun yanında olamayacaksanız lütfen bir canlının sorumlulugunu almayın!

Alerji ve hastalık?

Aile bireylerinizden birinin alerji veya sağlık sorunları nedeniyle doktorunuz kedinizi evden göndermeniz gerektiğini söyleyebilir.Böyle bir durumda lütfen bizimle iletişime geçin.Tabii ki sizin ve aile bireylerinizin sağlığı çok önemli ama sağlık gerçekcesiyle de olsa patili dostunuzu kaderine terk etmeyi düşünüyorsanız lütfen bir canlının sorumlulugunu almayın!

Yaramazlıklarını hoşgörebilecek misiniz?

Küçük sakarlıklar yapıp belki o çok değerli vazonuzu kıracak, cok sevdiğiniz elbisenizi tırnak izleri içersinde bırakacak ya da belki de size küstüğü için halının ortasına çişini yapacak.Onun bu davranışlarının altında yatan sebepleri anlamaya çalışmak yerine ona cezalar verip, terk etmeyi düşünecekseniz lütfen bir canlının sorumluluğunu almayın!

Tüyleri sorun olur mu?

Evet tüy döküyorlar.Kısa tüylü veya uzun tüylü tüm kediler ırk özelliklerine, beslenme tarzına, sağlık durumlarına veya mevsime bağlı olarak tüy döküyorlar.Tıpkı bizim saçlarımızın dökülmesi gibi bu onlar için çok normal.Kısa tüylü ırkları tercih ederek, daha sık tüy bakımı yaparak ve kaliteli mamalar, vitaminler kullanarak bu sorunu azaltabilirsiniz ancak hiç tüyü dökülmeyen bir kedi arıyorsanız ve birkaç tüy bile sizin için sorun olacaksa lütfen bir canlının sorumluğunu almayın!

Unutmadan…

Eğer maddi ve manevi sorumlulugunu alabileceğinize inanıyorsanız size koşulsuzca tüm sevgisini verecek tüylü minik dostunuza yuvanızı açmaya daha fazla geç kalmayın!

 

Mutlu ve Patili Günler Dileğiyle…

Safkanpatiler Ailesi

Kedi Sahiplenmek mi İstiyorsunuz?” üzerine 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.