Kedimin İsmini Ne Koymalıyım?

Yeni bir kedi ya da yavru için bir isim seçmek önemli bir karardır . Kedinizin ismini öğrenmesini ve onu ismiyle çağırdığınızda anlamasını istiyorsanız isim seçimine biraz zaman ayırmanız gerekmektedir. Kedilerinize isim verirken aklınızda bulunması gereken önerilerimiz;

Komutlara ses olarak benzer isimlerden kaçının

Kedinize isim koyarken ona sıklıkla kullanabileceğiniz komutlara ” gel, dur, yapma” benzer seslere sahip isim koymaktan kaçınmalısınız. Kediler kelimelerin anlamlarını değil sesleri öğrenirler , yaygın kullandığınız komutlara benzeyecek sese sahip isimler kedinizin karıştırmasına ismini karıştırmasına neden olacaktır.

Evde yaşayan başka kişi/hayvan isimine benzer isim vermekten kaçının

Kedinizin adı bir komut gibi olmamasının yanı sıra diğer ev üyelerinin isimleri benzer olmamalıdır ( insan ya da hayvan ). Bu kedinin isimini karıştırmasına neden olur.

İsimi kısa tutun

Dikkat etmeniz gereken diğer nokta isminin uzunluğudur. Genel olarak, bir veya iki heceli kısa adları öğrenmesi daha daha kolay olacaktır.

İsimlerinde sert ünlü ve ünsüz harfleri kullanın

Kedinizin ‘k’, ‘d’ ve ‘t’ gibi sert ünsüz harfleri, ‘f’,’m’,’s’ gibi yumuşak ünsüz harflere göre duyması ve ayırt etmesi daha kolaydır. Aynı şey ünlü harfler için de geçerlidir. Dolayısıyla, Katy , Dodou ve Tiger gibi isimleri Fern, Shana ya da Merl gibi isimlere göre daha kolay öğrenecek ve daha hızlı cevap verecektir.

İsim verirken onun büyüyeceğini unutmayın

Son olarak bir kedi yavrusuna isim koyarken onun bir yetişkin haline geleceğini unutmayın. Bu yüzden onun hayatının her aşaması için uygun bir isim seçmelisiniz.

Ülkemizde Popüler Kedi İsimlerinden Bazıları;

Pamuk
Duman
Paşa
Boncuk
Mia
Minnoş
Tarçın
Pati
Lokum
Zeytin
Badem
Prenses
Maya
Köpük
Gümüş
Şeker
Çakıl
Karamel
Yumak
Bulut
Fıstık
Sütlaç
Zilli
Fındık
Minik

Mutlu ve Patili Günler Dileğiyle

Safkan Patiler Ailesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.